Блог

Катерина Кича про «Бренд обсмажки року»

Команда City Coffee Guide поспілкувалася з Катериною Кичею — кавовою технологинею, колишньою бренд-баристкою мережі WOG та експерткою номінації «Бренд обсмажки року».


Премія «Зерно» вимагала багато сил та часу, та це все зовсім не дарма. Почнемо з чек-лістів, як їх створювали?
Підґрунтям для розробки чек-лісту стало базове харчове законодавство України. Зокрема, вимоги харчового законодавства щодо системи HACCP. Усі оператори ринку, які провадять діяльність з харчовими продуктами, повинні дотримуватися процедур, заснованих на принципах системи HACCP. Це означає, що протягом усього виробничого ланцюга контроль безпечності продукту є необхідною умовою.

У рамках своєї роботи доводилося проводити аудит багатьох виробництв харчової промисловості, у тому числі кавових. Я помітила одну особливість: часто обсмажники викривлено розуміють постійно чинні процедури, засновані на принципах HACCP. Вони трактують їх як жорсткі та складні бюрократичні правила, які не під силу малим підприємствам. Але нинішнє законодавство у сфері HACCP характеризується гнучкістю та полягає в індивідуальній оцінці ризиків кожного підприємства.
Тобто кожне виробництво має право оцінити саме свої хімічні, фізичні та біологічні ризики забруднення продукту залежно від специфіки технологічного процесу виробництва. Це зелене світло для творчості (сміється)!

Не обов’язково отримувати офіційний сертифікат. Основне — впровадити та дотримуватися процедури. Премія «Зерно», а саме номінація «Бренд обсмажки року», дала поштовх для розвитку невеликим крафтовим обсмажникам, адже чек-ліст тепер можна використовувати як маршрутну карту для вдосконалення. За що дякую ініціаторам премії. Разом ми робимо кавовий ринок України не лише смачним, але й безпечним.

Заради правдивої оцінки якості ви їздили на виробництво. Де були? Чому дивувалися? Що було важливо для оцінки виробництва?
Усі члени журі перед аудитом пройшли так зване «калібрування на HACCP», було обговорено кожен пункт в чек-лісті. Перевірка відбувалася виключно згідно з прописаними пунктами на обсмажках, які пройшли перший етап номінації в частині комунікації.
Ми відвідали десятку фіналістів, і з упевненістю скажу, що в них процедури HACCP не просто на папері, а відпрацьовані та оптимізовані.
Пишаюся, що в Україні є такі виробництва.

Яка ваша місія в кавовому світі?
Моя місія в кавовому світі — розвивати українську кавову культуру, зробити вітчизняну каву суперконкурентною на міжнародній арені та закріпити за Україною статус кавового лідера світу.

Були колись сумніви у своїх силах? Чи доводилося йти з кавової сфери?
Хто сумнівається, той подібний до хвилі морської, яку носить вітер (сміється). Завжди вдосконалююсь, працюю з хорошим зерном та крутою командою.

«Зерно» — це унікальна премія, яка є квінтесенцією якості, безпечності, автентичності обсмажників і свідчить про високий рівень розвитку кавової індустрії в нашій країні. Це та подія в кавовій історії України, коли спільнота об’єдналася заради здійснення крутих змін.

Made on
Tilda