Блог

Світлана Івахова про «Бренд обсмажки року»

Обіцяємо, що 7 листопада буде найкавовіший день, бо ми дізнаємося імена переможців премії «Зерно». А поки ми чекаємо, подивимося на премію зсередини. Нам допоможе кавова майстриня Світлана Івахова. Вона заснувала фабрику свіжої кави ISLA та вже 20 років є вагомою частиною кавової індустрії, чотири з яких має звання Q Grader.


Вже 7 листопада будуть відомі результати першої кавової премії «Зерно». Як це — оцінювати номінантів «Бренд обсмажки року»?
«Зерно» — це перший випадок, коли мені як власнику свого кавового виробництва потрібно було оцінювати інших виробників. Я знаю, скільки любові та праці вкладає будь-який власник у свою справу та як складно буде усвідомлювати недоробки.
Я розуміла, що в оцінці потрібно абстрагуватися та об'єктивно оцінити досягнення. Треба бачити вектор розвитку й розуміти місію, плани. Я знаю, що рухало нами, коли ми висували себе на премію. У нас було бажання поліпшуватися.
Тому головні переживання були про правильність визначених критеріїв, про трактування зауважень, розшифровку нюансів.

Яка ваша місія в кавовому світі?
Моя історія в кавовому світі почалася досить давно. До моменту організації власного виробництва я точно усвідомлювала як свою роль у розвитку української кавової індустрії, так і місію власного виробництва. У кожного українця є потреба щодня радувати себе багатогранною, збалансованою та яскравою кавою від команди фахівців із зеленого зерна, обсмажування, дистрибуції та сервісу, створених на виробництві, яке відповідає світовим стандартам. Тож моя місія — це найсмачніша щоденна кава.

Чи були у вас сумніви щодо своєї справи? Йшли зі сфери?
Ні, ніколи не сумнівалася та навіть думки не було йти зі сфери. Кава — це мій шлях, моя пристрасть, моє натхнення.
У той момент, коли я зустрічаю внутрішні сумніви, у мене виникає лише одна потреба — вчитися. Коли я отримую знання, то знаходжу відповіді, що допомагають мені в майбутньому. Вони вимикають вагання та сумніви.
Піти зі сфери означає відмовитися від пристрасті, яка захопила велику частину мого життя та вимагала матеріального й емоційного вкладення.

Коли ви зрозуміли, що ваш голос важливий у кавовій індустрії?
Я вважаю, що він завжди був важливий. Але я відчула це у той момент, коли взяла відповідальність за власний бренд, виробництво, команду та за стабільність і зростання. Тоді виникла потреба підтверджувати свій професіоналізм не тільки в рамках української індустрії, а й на міжнародній арені. Я розуміла, що маю знання й навички професіонала міжнародного рівня. Саме тому в березні 2017-го вирушила в Цюрих та отримала звання Q Grader. Звання підтверджує диплом, який дійсний 3 роки та вимагає підтвердження здібностей. У 2020 році я підтвердила своє звання Q Grader, що, до речі, вдається небагатьом.

Що для вас «Зерно»?
«Зерно» — це, безсумнівно, подія, яка об'єднала людей кавової індустрії. «Зерно» дозволило нам подивитися на кавові виробництва з іншого боку. Це можливість познайомитися, дізнатися болі та об'єднатися для нових проєктів, а також усвідомити зростання та спільні прагнення до розвитку.


Made on
Tilda