Блог

Контакт з «Дилетантом»

Кажуть, найкращий фільтр на Подолі живе в ДЛТ. Віримо!

(фото брали тут)

«Дилетанту» всього нічого, а нам він вже став цілим всім. Бо все як треба: люди створили це місце, і тепер місце створює людей. 


Здається, Юрківську вже не побачиш без дилетантів, які сидять на літнику і шукають сенс життя. А стрічку в інстаграмі не уявиш без довгоочікуваної «фрази дня» та трушних сторіз, що транслюють реальне життя, а не ось це все.

Маша — СММ-душа у «Дилетанті» та людина, яка ловить відразу двох Балбеків в одному кадрі. Зараз вона розповість, як вести соцмережі ДЛТ і не відчувати ніяких обмежень.


Як довго і чому ви займаєтеся СММ?
Я сприймаю себе новачком у комунікаціях, тому що працюю в цій сфері близько одного року. Ще рік тому я навіть уявити не могла б, що буду саме в SMM.
Ця справа мені завжди подобалась, до того я довго не розуміла, чим саме хочу займатись, думки мене з’їдали. Одного дня я просто вирішила, що найближчим часом попрацюю в комунікаціях, а вже потім буду думати, куди це все приведе. До того ж я завжди мріяла потрапити в «общєпіт», бо дуже люблю їжу. А любити їжу та працювати з нею — це фантастичне комбо.

Як і коли ви прийшли працювати в «Дилетант»? Чому саме туди?
Я прийшла ще навесні, коли «Дилетант» тільки будувався. Слава написав у себе в Instagram, що збирає команду, і я заповнила анкету. Чітко пам’ятаю, що дуже хотіла потрапити саме в цю команду, тому так і написала. Мені ніхто не відповів. 

У червні я побачила пост про те, що «Дилетант» відкрився, та я не сильно засмутилася, адже я спробувала — це найголовніше. Подумала, що треба обов’язково зайти в гості.
У липні мені абсолютно неочікувано написав сам Слава. За день до того я прийняла рішення відмовитись від одного проєкту. Не розуміла, що робити далі, і тут Слава Балбек тобі такий пише: «Давай працювати разом». 

Зараз у мене відчуття, ніби я тут була завжди. Насправді, є щось дуже особливе, коли ти починаєш працювати з проєктом, який тільки запустився. Ось це відчуття, що ти на старті, що стільки ще треба зробити та переробити, неймовірне. 
Та й аудиторія, з якою я почала працювати, була немаленька. Було страшно і захопливо одночасно. 

Який образ і фішки у «Дилетанта»? Які в нього правила?
«Дилетант» — мій старий добрий товариш. Відчуття, ніби ми з ним давно не спілкувались, а цього літа нарешті зустрілись. Я думаю про нього як про подільського місцевого кєнта, який завжди жив у цьому будинку, гуляв вулицями цього району, грав у шахи у дворі в альтанці, а потім трансформувався в цілий заклад на першому поверсі. У нього немає жорстких правил або принципів. Він пробує різне, поєднує речі, які не поєднуються. 

Я доволі чітко уявляю його, як реальну людину. Він щодня заходить у «Дилетант», сідає у крісло біля вікна, читає книгу або грає в шахи. Іноді просто спостерігає за усім, що відбувається навколо. 

До нього завжди хочеться зайти в гості й запитати: «Шо ти, старий?» 

(фото брали тут)

Що питають у «Дилетанта»? 
Насправді я не знаю. 
Наше спілкування з людьми більше схоже на діалог двох старих друзів. Ми можемо говорити з нашими гостями про все. 

Які особливості у процесі ведення соцмереж «Дилетанта»?
За соціальні мережі ми відповідаємо разом зі Славою, тому ніколи не знаєш, хто щойно опублікував сторіз або відповів тобі в приват.

На початку роботи ми обговорили зі Славою, що точно про нас, а що ні. Це значно спростило роботу та допомогло синхронізуватись. До того ж робота із соціальними мережами — це не лише про нас зі Славою, це абсолютно вся команда. 
Іноді я ніяк не можу сформулювати текст для посту або, от саме сьогодні, прокинулась без натхнення. І я знаю, що мені варто лише попросити, і моя команда і текст допоможе мені написати, і пофотографує для мене, і фото фрази дня скине. 
Тому і виходить, що в соцмережах «Дилетанта» є щось від кожного члена команди. Instagram «Дилетанта» — це не лише я або Слава. Це ми всі.

Значну увагу ми приділяємо спілкуванню з нашими гостями. Будуємо комунікацію так, щоб вони відчували, що «Дилетант» — їхній старий добрий друг, якому в будь-який момент можна написати «ну як ти», а він відразу відповість: «Та клас, а ти що?»
Намагаємось говорити з кожним гостем і відповідати на кожну реакцію швидко. Звичайно, це непросто. У нас вже велика аудиторія, і ми втомлюємося говорити абсолютно з кожним, але ти як ніколи відчуваєш дикий конекшн.  

Ми точно не про правила.
Ми намагаємось їх порушувати.

(фото брали тут)

Я прийшла в проєкт з одним розумінням, як працює SMM, а робота показала, наскільки можна відійти від класичного ведення соціальних мереж. І зовсім нічого страшного не станеться. Пам’ятаю, коли ми готували фотоменю для сторіз, Слава просив спеціально не робити усі фото ідеальними.

Бо ми ж дилетанти. 
Made on
Tilda