Click to order
Cart
Total: 
ПІБ
E-mail
Телефон
Місто та № відділення Нової пошти або адреса доставки
Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних

Андрій Васильєв

переможець
Ukrainian Cup Tasters Championship 2019
ІНТЕРВ'Ю З ЧЕМПІОНОМ
Андрій відповідає на питання, залишені підписниками на сторінках проекту City Coffee Guide в соціальних мережах Facebook та Instagram
фото: Анна Соколова
Що першочергово потрібно для участі у національному чемпіонаті з каптестінгу?
Перше, що необхідно зробити для участі в національному чемпіонаті з каптестінгу – стати членом Specialty Coffee Association (SCA), сплативши членство на офіційному сайті www.scae.com. І тільки після цього - можете реєструватися і оплачувати свою участь в національному чемпіонаті. Далі все залежить тільки від вас і вашого професіоналізму.

Що потрібно, аби перемогти?
Об'ємне питання, але я спробую відповісти на нього коротко, спираючись на свій досвід виступів у чемпіонатах:
- пройти тренувальний етап (2-3 місячний бажано) з такими ж як ви, протягом якого капити багато різного кави (смачної, не смачної і дуже не смачної), намагаючись зробити максимально складні кавові трикутники і заплутати один одного. Після кожного капінгу обов'язково обговорювати кавові трикутники і ділитися між собою враженнями. Звертати велику увагу на час тренувальних прогонів, так як час є другим параметром, за яким обирають найсильнішого (фінал чемпіонату України в 2019 наочний приклад);
- під час чемпіонату відчувати себе добре, бути максимально зібраним і спокійним;
- по ходу чемпіонату аналізувати виступи інших учасників і вибирати потрібну для себе тактику.

Як капер готується до капінгу? Свої рецептори можна тренувати? Як саме?
Насправді мої рецепти дуже прості:
- почни дегустувати каву, а не бездумно пити;
- створи або знайди умови для тренувань (місце, необхідне обладнання, аксесуари) і пожертвуй свій особистий час;
- знайди собі колегу або колег, з якими ти будеш тренуватися і обговорювати результати капінгів;
Тренування моїх рецепторів полягає в щоденних усвідомлених дегустаціях кави і не тільки – почни думати про те, що ти їси і п'єш.

Як ти готувався до чемпіонату?
У попередніх відповідях ви дізналися основні моменти, пов'язані з підготовкою до чемпіонату, але найважливіше для мене – психологічно налаштувати себе, не нервувати і бути зібраним під час виступу. Мені допомагають в цьому – періодичні заняття йогою і масаж.

Чи впливає на "майстерність" кількість сортів та видів кави, яку за своє життя скуштував?

Більше так, аніж ні. Величезний кавовий досвід – це добре, але, якщо розглядати класичний чемпіонат по каптестінгу, де потрібно визначити зайву чашку з кавового трикутника – кількість випитої кави вам може і не знадобитися. В альтернативному каптестінгу, де необхідно описати каву і під час виступу визначити її - вмикається ваша сенсорна пам'ять, яку ви отримуєте за роки роботи з кавою.

Чи є заборонені продукти, які будуть заважати відчути смак?
Однозначно, ви повинні дотримуватися здорового способу життя, бути в тонусі і не забувати за слово «міра» (це моя особиста думка).

Навчитись "сьорбати" професійно може кожен?
Навчитися «голосно сьорбати» може кожен, а ось «усвідомлено голосно сьорбати» – не кожен.

В світі вина часто стаються факапи, коли кілька досвідчених сомельє не можуть відрізнити дешеве вино від дорогого. Як не допускати таких факапів в кавових дегустаціях? Чи є якась інструкція яка об'єктивно скаже, яке зерно є стокове/комерційне, а яка реально вартісне?
У кавовому світі є загальноприйнятий протокол для капінгу кави. За допомогою нього ви можете оцінити будь-який зразок і ваші оцінки будуть зрозумілі будь-якій "кавовій" людині, яка знайома з протоколом. Знайти Cupping Protocol і ознайомитися з тонкощами дегустації можна за посиланням на сайті SCAA

Негативні та позитивні критерії в смаку кави?
З моїх улюблених дескрипторів в каві виділю: медові, карамельні, шоколадні, полуничні і тропічні фрукти. З негативних, що найчастіше зустрічаються в каві виділю: деревні, трав'янисті, землисті та медичні.

Як особисті вподобання капера корелюються з об'єктивними характеристиками зерна?
Безумовно, у кожної людини є своя улюблена кава і смакові вподобання, але це не повинно впливати на оцінку кави в вигляді завищення або заниження балів в капінг-протоколі.

Ти задоволений тим чим займаєшся? Що найбільше подобається в роботі?
Так, я задоволений тим, чим займаюся. Радий, що пов'язав себе з кавою. Отримую величезне задоволення від спілкування з нашими партнерами і нашого спільного розвитку.

Твоя основна робота зараз?
Зараз займаюся закупівлею зеленої кави, обсмажуванням та продажами в компанії Grusha.ua. У нас велике виробництво, злагоджений колектив і гідний продукт.
Буду радий ділитися своїм досвідом з усіма охочими.
Ставте амбітні цілі, ретельно тренуйтеся і рано чи пізно у вас все вийде!


Made on
Tilda