Click to order
Cart
Total: 
ПІБ
E-mail
Телефон
Місто та № відділення Нової пошти або адреса доставки
Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних

Ліза Федоровська

переможець
Ukrainian Brewers Cup 2019
ІНТЕРВ'Ю З ЧЕМПІОНОМ
Ліза відповідає на питання, залишені підписниками на сторінках проекту City Coffee Guide в соціальних мережах Facebook та Instagram
фото: Анна Соколова
Скільки часу пішло на підготовку до чемпіонату?
Якщо говорити за чемпіонат України - то близько 3-4 місяці. Ну і десь півтора місяці до світового.


Як обираєш каву для виступу?
Каву мені допомагає обирати тренер, бо в нього більше досвіду, практики. Він більше розуміється на тому, де можна взяти ту чи іншу каву, зеленою або вже посмаженою, добре розуміється в трендах кави до чемпіонатів.
Довго обирати зерно не довелося, адже в мене був свіжий урожай з Колумбії, і ми не прогадали, ідучи з нею і на український і на світовий чемпіонати.
Ну і ти сам маєш кайфувати від кави, з якою йдеш. Ніяк інакше.

Основні моменти, які варті уваги під час підготовки і вже на самому виступі?
Написання презентації особисто, бо судді одразу бачать ти чи не ти її писав.
Вибір девайсу: в якому найкраще "розкривається" кава.
Фільтри: різна щільність паперу, структура, колір.
Банки, склянки для вже меленої кави, щоб вони легко відкривались під час виступу.
Ваги, які мене не підвели на підготовці жодного разу, а на виступах - двічі. Але на світовий я взяла вже інші, тому там все склалося чудово.
Музика, під яку буде комфортно і тобі і суддям.
Посмішка під час виступу - обов'язковий твій атрибут.

За що найбільше хвилювалася?
На світі найбільше хвилювалась за те, щоб волонтер швидко взяв каву на пробу tds і я встигла провести свій сенсорний експеримент. Тільки цей момент мене турбував, але все пройшло чітко.

На фінальному виступі все вдалося?
В Україні були погрішності, які ми виправили в підготовці до світового. А от на світовому вдалося все на сто відсотків. Але хотілося би трішки більше часу для сенсорного експерименту, бо суддям він дуже сподобався.

Твій шлях далі?
Далі я буду готуватися до нового чемпіонату України. Подорожувати, знаходити "ті самі" кавові лоти, працювати над різними техніками заварювання. Також ще більш розвивати та вдосконалювати кав'ярню, де зараз працюю.

Є ціль – виграти чемпіонат світу?
Як і в кожного учасника чемпіонату - так. І це дається не з першого разу, і навіть не з другого, як показує практика. Тому треба плідно працювати весь час, щоб досягти цієї мети.

Для тебе участь важлива, чи участь без перемоги дорівнює провалу?
Важлива участь. Я йшла з метою вийти до фіналу, адже це мій перший чемпіонат. Вийшла. Для мене це вже була перемога і розуміння, над чим треба працювати далі.
Якщо дотримуватися тої думки, що участь без перемоги дорівнюватиме провалу - тобі нічого робити на чемпіонатах. Якщо не переміг - виправляй помилки, думай, цікався, вчись, стимулюй себе, щоб стати переможцем.

В якій кав'ярні працюєш? Яку роль відіграє місце роботи в твоїй перемозі?
Працюю в кав'ярні "Каштан coffee". Моє місце роботи відіграє роль в моїй перемозі, завдяки людям не з кавової тусовки, а звичайним гостям, які цікавилися та дивувался, що такі чемпи взагалі існують. Вони слухали мою презентацію і хотіли спробувати ту саму каву з крутою історією, яка не коштує всіх грошей світу, і може бути надзвичайно смачною.
Також власники "Каштану" відіграють велику роль в моїй перемозі, бо вони бачили, як важливий для мене цей чемпіонат, давали мені повну свободу від роботи, щоб якнайкраще підготуватися і "чтобы грамота висела на стене".

Твоя ціна перемоги (витрачені кошти на підготовку, продукт, інвентар)?
Ціну тільки українського чемпіонату я назвати не можу. Але якщо брати всю підготовчу кампанію, починаючи з України і до останнього дня світового чемпіонату - це близько 4000 доларів. І це ще мені допомогли з інвентарем на світовий чемпіонат. Якщо б не добрі люди, то вийшло усе це дійство ще дорожче.
Made on
Tilda